Çocuklar İçin Doğru Ayakkabı Seçmek İçin İpuçları ve Öneriler

Çocuklar İçin Doğru Ayakkabı Seçmek İçin İpuçları ve Öneriler

Çocuğunuz İçin Ne Zaman Yeni Ayakkabı Almalısınız?
Çocuğunuz rahatsız olduğundan şikâyet etmedikçe, yeni bir çift ayakkabı alma zamanının geldiğini anlamayabilirsiniz. Çocuklarınızın ayakkabılarını periyodik olarak kontrol ederek giydiklerinin hala onlar için uygun olup olmadığından emin olmak iyi bir fikirdir. Özellikle aşınmış veya dikişleri gerilmeye başlamış olan ayakkabılara bakmak çocukların ayak numaraları hakkında veya yeni bir ayakkabı alınması gerektiği hakkında ipucu verebilir. Kenarlar, ayakkabının geri kalanından daha hızlı şişiyor veya aşınıyorsa, ayakkabı çocuğun ayağına göre yeterince geniş olmayabilir. Yukarı doğru bükülen ayak parmakları da aynı zamanda tam oturmayan ayakkabıların bir işaretidir ve yıpranmış ayak parmakları veya topuklar da aynı şekilde yeni bir çift ayakkabı almanın zamanının geldiğine işaret edebilir.


Çocuk Ayakkabılarına Doğru Uyumu Bulmak
Çocuklarınıza ayakkabı almadan önce mutlaka çocuğunuzun ayağını ölçün ve aynı zamanda alacağınız ayakkabının da ölçüsünden emin olun, çünkü çocuklar denediklerinde onlara rahat gelebilecek bir ayakkabı, oyun oynadıktan ve koşturduktan sonra aynı rahatlık hissiyatını vermeyebilir. Ayaklar ayakta ölçülmeli ve her zaman çocukların iki ayağı da ölçülmelidir. Bir ayak genellikle diğerinden daha büyük olduğundan, iki ayağın daha büyük olanına uygun ayakkabı satın alınmalıdır. Ayakkabının parmak ucu ile çocuğunuzun ayak parmaklarının kenarı arasında biraz boşluk olmalıdır (yaklaşık yarım cm) ki yorulup şişen ayaklar ayakkabının içinde rahatsız hissetmesin.  Çocukların ayaklarının büyütme oranı göz önüne alındığında, muhtemelen büyük ayakkabılar satın almak size cazip gelecektir, ancak çocuğunuz için asla bir bedenden fazla büyük olan ayakkabılar almamalısınız. Çok büyük ayakkabılar, çocuğun çok büyük ayakkabılarla yürümeye çalışırken takılmasına ve ayak problemleri geliştirmesine neden olabilir.


Çocuklar İçin Ayakkabı Seçimi
Çocuk ayakkabılarında bağcıklar, cırt cırt veya başka bir bağlama sistemi olmalıdır. Air file veya deri gibi nefes alabilen malzemelerden yapılmış ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Bu tür malzemelerden yapılan ayakkabılar daha dayanıklı olmanın yanı sıra, çocuğun ayağını terletmez ve daha kuru tutmaya yardımcı olur; bu tür ayakkabılar aynı zamanda su toplaması, rahatsızlık veya ayak ve ayakkabı kokmasını da önleyecektir. Sevimli görünseler de, daima çocuklarınıza topuklu ayakkabı giydirmekten kaçının. Çocuklar için topuklu ayakkabılar ile yürümek sadece zor olmakla kalmaz, aynı zamanda uygun ayak gelişiminin sağlanması için de kötüdür. Ayakkabı tasarımlarından birini seçerken çocuklarınızın seçimini ve zevklerini de göz önünde bulundurmanız onlara daha iyi bir alışveriş deneyimi yaşatmanızı sağlayacaktır

 

Kids’Bilgili Kategoriler
Başa Dön

© Copyright 2020 Kids A More İç ve Dış Ticaret Limited Şirketi